Gebze, istanbul, Türkiye
(0262) 658 2009 & WhatsApp: 0 532 3476179
info@armages.com

Çelik tel – Steel wire

çelik fiber tel, makro sentetik fiber, polipropilen elyaf, zemin saha betonu, püskürtme beton, beton donatı teli, steel fibre

soğuk çekilmiş tel4

Soğuk Çekilmiş Teller (Cold Drawn Wires)
Üretilen soğuk çekilmiş teller inşaattan tekstile, yapı malzemelerinden hayvancılığa kadar pek çok sektörde yaygın kullanım alanı bulmaktadır.
soğuk çekilmiş tel, yatak yayı teli2
Yatak Yayı Teli (Bedding and Seating Spring Wire)
Özellikle mobilya ve yatak endüstrisinde faaliyet gösteren müşterilerimize hizmet verdiğimiz bu ürün grubunda neme ve korozyona karşı büyük direnç sağlayan kimyasallar kullanılmaktadır. (spring wire products, which are mostly used in the furniture industry, are subjected to chemical treatment to ensure a better resistance to humidity and corrosion)
soğuk çekilmiş tel, yatak yayı teli3
Endüstriyel Yaylık Tel (Industrial Spring Wire)
Bu ürünümüz, başta otomotiv ve makine endüstrisi olmak üzere birçok sanayi dalında kullanılan endüstriyel yay imalatı için tasarlanmıştır. Yüksek mukavemet ve uzun kullanım ömrü bu ürünlerimizin tercih edilmelerinin en önemli sebepleridir. (industrial spring wires are used in high intensity and heavy industrial applications mostly in automotive and machinery industries. Our industrial spring wire products are manufactured to be robust, sturdy and have a high tensile strength.)
endüstriyel yaylık tel4
Parlak Tel (Bright Wire)
Görselliğin ön planda olduğu beyaz eşya, ev gereçleri ve mutfak malzemeleri imalatında pürüzsüz ve parlak yüzeyler önemlidir.  Krom, nikel, pvc vb. kaplamaya ve boyamaya uygun temiz ve parlaktır. (In applications that visuality is one of the main concerns such as white goods, home appliances and kitchen equipments, bright and smooth surfaces are crucial. Our bright wire products are manufactured with bright and clean surfaces for better coating of chromium, nickel, pvc, etc. and painting applications according to customer requirements)
Halat Teli (Wire for Rope)
Ana telin üzerine belirli sayıdaki telin farklı kompozisyonlarda örülmesi yöntemi ile elde edilen bu ürünlerimiz özellikle enerji ve telekominikasyon sektörlerinde kullanılmaktadı. (Patented rope wire is specially designed for applications which require homogeneous micro structure)
Galvanizli Tel (Galvanized Wire)
galvanizli tel
Sıcak Daldırma Galvanizli Tel (Hot Dip Galvanized Wire)
Sıcak daldırma galvanizli teller, çit teli, dikenli tel, kova sapı, askı ve diğer faaliyet kollarında kullanım alanı bulmaktadır.   Tavlama, kimyasal temizleme, kaplama ve kalite kontrol gibi hassas üretim süreçlerinden geçen galvanizli teller…  (Hot dip galvanized wires are used in many different areas such as fences, barbed wire production, bucket handle and clothes hangers.)
Yassı Zırh Teli (F Teli) (Flat Armouring Wire)

Enerji sektöründe elektrik kabloları üzerinde, darbeye, hasar görmeye, ezilmeye engel olma amacı ile koruma teli olarak kullanılır.   Sıcak daldırma galvanizli teller hadde makinelerinde ezilerek istenilen kalınlık ve genişliklerde üretilir. (Armouring wires are used in armouring of cables to provide excellent impact and crush resistance, which find application in the energy sector. Hot dip galvanized wires are cold rolled to flat tapes of desired width and thicknesses)

ACSR Teli (ASCR Wire)
ACSR telleri, enerji iletim hatlarında kullanılan alüminyum iletkenlerde askı teli olarak kullanılır. Yüksek mukavemet ve yüksek çinko kaplama bu ürünlerin tercih edilmelerinin en önemli sebepleridir. (ACSR wires are used in reinforcement of aluminum conductors used in distribution and transmission of electricity. High strength and high corrosion resistance are the main reasons why these products are being preferred.)
Patentli Galvanizli Tel (Patented Galvanized Wire)
Patentli galvanizli tellerimiz ikinci bir çekme işlemine tabi tutulacak ve homojen mikro yapı değerleri gerektiren kullanım alanları için tasarlanmıştır.   Özellikle endüstriyel yay ve halat imalatçısı müşterilerimiz tarafından tercih edilir. (Our patented galvanized wires are specially designed for applications which require a second drawing process and homogeneous micro structure. These types of products are usually preferred by bedding and seating spring and wire rope manufacturers.)
bakır kaplı tel
Bakır Kaplı Tel (Copper coated wires)
Ambalaj ve matbaa sektörlerinde dikiş telleri, zımba telleri, ataç telleri, bağ telleri; tarım sektöründe balya telleri imalatında tercih edilen düşük karbonlu bir ürünümüzdür. (Copper coated wires are low carbon products generally used in manufacturing of bound wires, staples, paper clips in printing industry and in production of bailing wires in agriculture industry)
tavlı bağlama teli3
Tavlı Bağlama Teli (Annealed Tie Wires)
inşaat demirlerinin bağlamasından, kâğıt, tekstil ürünleri, vb. birçok ürünün paketlenmesine… (low carbon annealed tie wire which is mainly used as rebar tie wire as well as in packaging of many products such as papers and textile products)
Rebar Tie Wire
Rebar tie wire is mainly used in construction industry for tying concrete reinforcing bars, as it is strong enough assure the perfect tie every time, but at the same time soft enough for easy twisting.   Our special annealing process offers ex…
Various Packaging Wires
Printing industry, waste recycling facilities and packaging industry are a few of the main application areas of annealed packaging wires.   Packaging wire products are manufactured black annealed or, if requested, bright annealed….
Çubuk (Cut to Length Wires)
Çubuk teller farkında olmasak da yaşamımızın birçok alanında kullanılmakta ve hayatımızı kolaylaştırır. (Cut to length wires find applications in many areas from refrigerator shelves to dishwasher baskets, grocery shelves and clothes hangers, even if we are not aware of it.)
balya teli
Balya Teli (Oiled Bailing Wire)
Yağlı balya teli, saman, kâğıt, tekstil ürünleri, pamuk gibi birçok malzemenin balyalanması için tasarlanmış bir ürünümüzdür. Yağ kaplaması korozyona karşı bir koruma sağladığı gibi çözme işleminde de kolaylık sağlamaktadır. (It is particularly designed for baling of hay, scrap paper, cotton and textile products. It is simply coated with oil against rust and stain especially for textile products)